Versenyeredmények

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

2018/2019. tanév2017/2018. tanév2016/2017 tanév

Nyelvi versenyek

2017. március 31.  - A Pálffy iskola megyei nyelvi versenyén német nyelvből Tóth Ágnes (11. oszt.) VI. helyezést ért el. 2017. április 21. - A Deák iskola területi nyelvi versenyén német nyelvből Cséfalvay Anna (10. oszt.) I., angol nyelvből Tarcsay Éva (10. oszt.) I., Hujber Anna Luca (9. oszt.) IV. helyezést ért el. Felkészítő tanáraik Markóné Rábai Gizella és Lendvainé Szaló Andrea voltak.


Éneklő Ifjúság


A 2017. április 27-én megrendezett Éneklő Ifjúság intézményünk két kórusa (Bartók Gyermekkar - Haui Lóránt, Richter János Vegyeskar - Gödölle PéternéArany diplomával minősült és elnyerte az Év Kórusa címet.  Nagy Szilárdiskolánk 7. osztályos tanulója, különdíjat kapott a magas színvonalú zongorakíséretért (felkészítő tanára Márton Orsolya volt).


Sziporka Országos Matematikai Verseny

A 2017. április 22-én Hatvanban megrendezett Sziporka Országos Matematikai Verseny döntőjében Juhász András, iskolánk 11. évfolyamos tanulója 5. helyezést ért el. Felkészítő tanárai Pongrácz Edit és Juhász István kollégák voltak.


9. Nemzetközi Zenei Verseny

A 2017. március 28. és április 02. között a szlovéniai Dobrovoban megrendezett 9. Nemzetközi Zenei Versenyen Járóka Sándor, Leczky Marcel és Krápicz Balázs, iskolánk 11. évfolyamos növendékei kamarazene kategóriában I. helyezést értek el. A SA-MA-BA TRIÓ eredménye azért is különösen értékes, mert a 24 év felettiek között lettek elsők. Felkészítő tanáraik Baranyai István, Regős Eszter és Kovácsné Pogány Kinga voltak.


V. Országos Csembaló-és Blockflöteverseny


A 2017. március 30 és 31. között Budapesten megrendezett V. Országos Csembaló-és Blockflöteversenyen Lévai Kamilla, iskolánk csembaló szakos növendéke a III. korcsoportban II. díjat kapott. Felkészítő tanára Takács Szilvia volt.


XIII. Országos Starker János Gordonkaverseny


A 2017. március 24 és 26. között Kecskeméten megrendezett XIII. Országos Starker János Gordonkaversenyen Leczky Marcel, iskolánk 11. évfolyamos tanulója II. helyezést ért el. Felkészítő tanára Regős Eszterzongorakísérője Csaby Csaba volt.


XIII. Országos Kodály Zoltán szolfézs-, párosének- és népdaléneklési verseny


A 2017. március 16 és 18. között Debrecenben megrendezett XIII. Országos Kodály Zoltán szolfézs-, párosének- és népdaléneklési versenyen kimagasló eredményeket értek el iskolánk tanulói. Az 1. korcsoportban Németh Zoltán első, Pethő Marcell harmadik, Baross Ádám különdíjat kapott. Felkészítő tanáruk: Lászlóné Mayer Andrea tanári különdíjban részesült. A 3. korcsoportban Sokhegyi Eszter első díjat kapott, felkészítő tanára: Gödölle Péternészintén tanári különdíjban részesült.


Cziráki Lajos komplex képzőművészeti tanulmányi verseny


A 2016/2017-es tanévben a Győri Tánc-és Képzőművészeti Általános Iskola, Szakgimnázium és Kollégium által meghirdetett Cziráki Lajos komplex képzőművészeti tanulmányi versenyen Finszter Eszter, iskolánk 10. osztályos tanulója a középiskolások között 3. helyezést ért el. Felkészítő tanára Mesterházi Ildikó volt


II. Országos Klasszikus Magánének Verseny


A 2017. március 1-jén Veszprémben megrendezett II. Országos Klasszikus Magánének Versenyen iskolánk ének tanszaka kiemelkedő sikereket ért el. Herkovics Attila a 2. korcsoportban 1., Mórocz Virág a 2. korcsoportban 2., Losonc Inez az 1. korcsoportban 3. díjat, Kiss Virág a 2. korcsoportban Különdíjat kapott. Tanáruk, Baross Loretta "Felkészítő tanári díjban", zongorakísérőjük, Fellegi Melinda "Korrepetitori díjban" részesült. Bognár Krisztina növendékei is szépen szerepeltek: a 3. korcsoportban Visi Ágostona 4. korcsoportban Visi Katalin is Különdíjat kapott, zongorakísérőjük Nyári Tamás volt. Hipp Judit és Csányi-Molnár Mária növendékei is szép eredményt értek el: a 3. korcsoportban Bognár Dávid 3. díjat, Majercsik Júlia a 2. korcsoport Különdíjat kapott, zongorakísérőjük Yagi Maki volt.


XVI. Országos Hegedűverseny


A 2016. december 9 és11. között az iskolánk által Varga Tibor emlékére nagy sikerrel megrendezett XVI. Országos Hegedűversenyen az 1. korcsoportban Nagy Tünde 2. díjat kapott (felkészítő tanára Dr. Molnárné Dr. Svikruha Mártazongorakísérője Yagi Maki volt). A 2. korcsoportban Járóka Sándor 1. díjat kapott (felkészítő tanára Baranyai István, zongorakísérője Yagi  Maki volt), és egyben elnyerte a verseny fődíját, egy mesterhegedűt. A zsűri döntése alapján Yagi Maki tanárnő korrepetitori  különdíjban, Baranyai István tanár úr felkészítő tanári különdíjban részesült. A versenyen indult még Leczky Sebastian, Zemplényi Zsófia és Németh Liána, akik szintén nagyon szépen szerepeltek.2015/2016 tanév


4. Nemzetközi Zongoraverseny


A 2016. június 23 és 26. között az olaszországi Ischia szigetén megrendezett 4. Nemzetközi Zongoraversenyen Krápicz Balázst, iskolánk 10. évfolyamos tanulóját a korcsoportja abszolút 1. helyezésével jutalmazta a zsűri. Felkészítő tanára Kovácsné Pogány Kinga volt.


Julius von Beliczay Zenei Verseny

A 2016. június 7-ikén Szlovákiában megrendezett Nemzetközi Julius von Beliczay Zenei Versenyen kamarazene kategóriában Krápicz Balázs (10. o. zongora), Leczky Marcel (10. o. cselló) és Járóka Sándor (9. o. hegedű) arany fokozatot és a verseny nagydíját nyerték. Felkészítő tanáruk Baranyai István volt.


Deák nyelvi verseny

A 2016. április 22-én a Deák Ferenc Közgazdasági és Informatikai Szakközépiskola által megrendezett megyei nyelvi versenyen Mórocz Virág (10. évfolyam) második, Cséfalvay Anna (9. évfolyam) negyedik helyezést ért el 
angol illetve német nyelvből. Felkészítő tanáraik Lendvainé Szaló Andrea és Markóné Rábai Gizella voltak.


Sziporka Országos Matematikai Verseny


A 2016. április 23-án Hatvanban megrendezett Sziporka Országos Matematikai Verseny döntőjében Juhász András, iskolánk 10. osztályos tanulója 7. helyezést ért. Felkészítő tanárai Pongrácz Edit és Juhász István kollégák voltak.


Éneklő Ifjúság


A 2016. április 20-án megrendezett Éneklő Ifjúság városi minősítő hangversenyén a Kicsinyek Kórusa és a Bartók Legénykar Arany minősítést kapott, a Bartók Gyermekkar és a Richter János Vegyeskar pedig elnyerte az Év Kórusa címet. A kórusok vezetői Farnadi Tamara, Molnár Gabriella és Haui Lóránt voltak.


Szép Magyar Beszéd


A Kazinczy Ferencről elnevezett Szép Magyar Beszéd verseny 2016. március 4-én megrendezett megyei döntőjén Kránitz Imre Tihamér, iskolánk 12. évfolyamos tanulója 3. helyezést ért el. Felkészítő tanára Tóth Csaba volt.


Pálffy nyelvi verseny


A 2016. március 4-én a Pálffy Miklós Kereskedelmi Szakképző Iskola által megrendezett megyei nyelvi versenyen Bóka Emőke és Szeghy Anna (11. évfolyam) hatodik helyezést értek el német illetve angol nyelvből. Felkészítő tanáraik Markóné Rábai Gizella és Szaló Andrea voltak.
 

Zeneművészeti Szakközépiskolák IX. Országos Énekkari Versenye

A 2016 március 12-én Veszprémben megrendezett Zeneművészeti Szakközépiskolák IX. Országos Énekkari Versenyen iskolánk kórusa, a Richter János Vegyeskar 2. helyezést ért el. Felkészítő karnagyuk Molnár Gabriella tanárnő volt.


Országos énekverseny


A 2016. március 2-án a veszprémi Zeneművészeti Szakközépiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény által rendezett Országos Klasszikus Magánének Versenyen Kiss Virág, iskolánk 10. évfolyamos növendéke különdíjat kapott a legjobb Haydn darab előadásáért. Hasonló sikert ért el Visi Katalin (AMI), aki szintén különdíjban részesült, valamint Bognár Dávid (Szk. 1.), aki 2. díjat kapott. Felkészítő tanáraik Baross Loretta, Bognár Krisztina és Hipp Judit voltak, zongorakísérőik: Nagyné Fellegi Melinda és Yagi Maki kiemelkedő korrepetitori munkájukért szintén különdíjat kaptak.


Játsszunk Ismét Operát!


A 2015. december 14-én az Erkel Színházban megrendezett Játsszunk ismét operát! országos zenei vetélkedő "A" döntőjében negyedik helyezést ért el iskolánk 6 fős csapata (Doffkay Eszter, Illés Júlia, Kiss Dea, Müller Alexandra, Varga Virág, Farkas Károly) negyedik helyezést ért el, felkészítő tanáruk Regős Eszter volt.


XII. Országos Trombitaverseny

A 2015. november 30 és december 1. között a LFZE Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerészképző Gyakorló Szakközépiskola által Budapesten rendezett versenyen Horváth Bálint (11. o.) 3. helyezést ért el. Felkészítő tanára Horváth László, zongorakísérője Csaby Csaba volt.


XII. Országos Kürtverseny

A 2015. november 26 és 28. között a Weiner Leó Zenei Alapfokú Művészeti Iskola és Zeneművészeti Szakközépiskola által Budapesten rendezett versenyen Németh Zsófia (11. o.) különdíjban részesült. Felkészítő tanára Molnár Gyula, zongorakísérője Yagi Maki volt.
 

VII. Országos Ferenczy György Zongoraverseny

A 2015. november 26 és 29. között Budapesten megrendezett szakmai versenyen Krápicz Balázs (10. o.) korcsoportjában 1. helyezést ért el és elnyerte a verseny fődíját, amely részvételi lehetőség egy lengyelországi mesterkurzuson. Popescu Dávid (9. o.) ugyanebben a korcsoportban 3. díjat kapott (2. díjat nem adott ki a zsűri). Felkészítő tanáruk Kovácsné Pogány Kinga volt.
 

2014/2015 tanév


Deák nyelvi verseny


A 2015. április 24-én a Deák Ferenc Közgazdasági és Informatikai Szakközépiskola által rendezett megyei angol nyelvi versenyen Mórocz Virág (9. évfolyam) az I. kategóriában II. helyezést ért el. Felkészítő tanára Lendvainé Szaló Andrea volt.


Éneklő Ifjúság Kórustalálkozó

2015. április 23-án az iskola Richter János Vegyeskara Arany diplomával minősült és elnyerte az Év Kórusa díjat. Molnár Gabriella, a kórus vezetője dicsérő oklevelet kapott a ritkán hallott mű megszólaltatásáért.


Szép Magyar Beszéd

A 2017. és 19. között megrendezett, Kazinczyról elnevezett országos versenyen Varga Virág (11. évfolyam) az Anyanyelvápolók Szövetségének különdíját kapta. Felkészítő tanára Tóth Csaba volt.


XV. Országos Szakközépiskolai Zongoraverseny.


A 2015. április 10. és 12. között Békéscsabán megrendezett XV. Országos Szakközépiskolai Zongoraversenyen Krápicz Balázs I. helyezést ért el és különdíjat kapott a Bartók mű legjobb előadásáért. Felkészítő tanára, Kovácsné Pogány Kinga tanári különdíjban részesült.


50. Szép Magyar Beszéd


A 2015. március 4-én megrendezett 50. Szép Magyar Beszéd megyei versenyén Varga Virág harmadik helyezést ért el, felkészítő tanára Tóth Csaba volt.


XIV. Országos oboa- és fagottverseny

A 2015. március 6. és 8. között Veszprémben  megrendezett XIV. Országos oboa- és fagottversenyen Pálmai Gabriella és Bóka Emőke harmadik helyezést ért el, felkészítő tanáruk
Kovács Kitti és Szilliné Orlovits Magdolna, zongorakísérőjük Molnár Gabriella volt.


Nemzetközi Fuvolaverseny


A 2015. január 31. és február 1. között Budapesten megrendezett Nemzetközi Fuvolaversenyen Nagyfi Noémi az 1. korcsoportban első, Wendler Enikő a 2. korcsoportban második helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Marosné Kovács Tünde, zongorakísérőjük Csaby Csaba volt.2013/2014 tanév


Megyei Nyelvi Verseny


2014. április 11-én a Deák Iskola által szervezett Megyei Nyelvi Versenyen német nyelvből Doffkay Eszter (10. osztály) 1. helyezést, Bóka Emőke (9. osztály) 5. helyezést, angol nyelvből Gáldi Sára (10. osztály) 4. helyezést, Szeghy Anna (9. osztály) 7. helyezést ért el. Felkészítő tanárok: Markóné Rábai Gizella és Lendvainé Szaló Andrea.


IX. Országos Fuvoladuó és Kisegyüttes Verseny

A 2014. május 9. és 11. között Balassagyarmaton megrendezett IX. Országos Fuvoladuó és Kisegyüttes Versenyen Nagyfi Noémi és Wendler Enikő a IV. korcsoportban 2. díjat, Wendler Enikő, Szász Hanna és Oross Kata a trió kategóriában 1. díjat nyertek. Felkészítő tanáruk: Marosné Kovács Tünde tanári különdíjat kapott.


Éneklő Ifjúság Kórustalálkozó


2014. április 10-ikén az iskola Richter János Vegyeskara Arany diplomával minősült és elnyerte az Év Kórusa díjat. Vezényelt: Molnár Gabriella.


V. Országos Brácsaverseny (Lukács Pál emlékére)

A 2014. március 22-ikén Budapesten rendezett V. Országos Brácsaversenyen (Lukács Pál emlékére) Sinkovics Gábor, iskolánk 13. osztályos tanulója II. helyezést ért el. Felkészítő tanára Cziglényi Gábor, zongorakísérője Yagi Maki volt.Megyei Nyelvi Verseny


A Pállfy Miklós Szakközépiskola által 2014. március 8-án szervezett megyei Nyelvi Versenyen német nyelvből Nagy Orsolya (11. osztály) első, Halaj Vanda (12. osztály) ötödik, angol nyelvből Tamics Rita (11. osztály) harmadik helyezést ért el. Felkészítő tanáraik Markóné Rábai Gizella és Lendvainé Szaló Andrea voltak.III. Nemzetközi Hárfaverseny


A Szegeden 2013. november 28. és december 1. között megrendezett III. Nemzetközi Hárfaversenyen Halaj Vanda (12. évf.) különdíjat kapott. Felkészítő tanára Bélyei Adél volt.Édes Anyanyelvünk országos verseny


A Sátoraljaújhelyen 2013. október 18-20 között megrendezett Édes Anyanyelvünk országos versenyen Gerály Anna (11. évf.) az Anyanyelvápolók Szövetsége díját kapta. Felkészítő tanára Tóth Csaba volt."Eötvös Zenei Alapítvány


Az Eötvös Zenei Alapítvány által kiírt pályázaton, melyet 2013. október 16-án gitárverseny formájában bonyolítottak a Zeneakadémián, Pusztai Gábor (10. évf.) sikeresen szerepelt és díjként elnyerte az egyik mesterhangszer 1 éves használati jogát. Felkészítő tanára Erdő-Schaffer Rita volt.

2012/2013 tanév

Nyelvi Verseny


A Deák Iskola által 2013. április 27-én rendezett megyei Nyelvi Versenyen német nyelvből Nagy Orsolya 1., Horváth Dorina 5. helyezést ért el, angol nyelvből Tamics Rita 3. helyezett lett. Felkészítő tanáraik Markóné Rábai Gizella és Lendvainé Szaló Andrea voltak.


Szép Magyar Beszéd


A 2013. április 19. és 21. között megrendezett Szép Magyar Beszéd országos döntőjén Gál Júlia különdíjat nyert. Felkészítő tanára Tóth Csaba volt.


X. Országos Zeneiskolai Orgonaverseny


A 2013. április 19. és 21. között Salgótarjánban megrendezett X. Országos Zeneiskolai Orgonaverseny II. korcsoportjában Giczi Balázs 3. helyezést ért el. Felkészítő tanára, Alföldy-Boruss Csilla tanári különdíjban részesült.


Éneklő Ifjúság Kórustalálkozó


2013. április 17-én az iskola Richter János Vegyeskara Arany diplomával minősült és Országos dicséretet kapott. Vezényelt Molnár Gabriella, zongorán közreműködött Orvos Krisztina.IX. Országos Fuvolaverseny


A 2013. április 8-án Debrecenben megrendezett IX. Országos Fuvolaversenyen Horváth Laura különdíjat kapott a XX. századi mű előadásáért. Felkészítő tanára Jelenik Krisztián, zongorakísérője Csaby Csaba volt."

Országos Gitárverseny


A 2013. március 25-én Vácon megrendezett Országos Gitárversenyen Pusztai Gábor 2. helyezést ért el (1. helyet nem adtak ki). Felkészítő tanára Erdő Schaffer Rita volt.


XIII. Országos Richter János Klarinétverseny és V. Országos Szaxofonverseny


2013. március 22. és 24. között iskolánk rendezte meg a XIII. Országos Richter János Klarinétversenyt és V. Országos Szaxofonversenyt. Szaxofon kategóriában növendékünk, Csejtei Tamás 3. helyezést ért el. Felkészítő tanára Seleljo Erzsébet, zongorakísérője Kiss Szabó Viktória volt.VIII. Országos Énekkari Verseny


A 2013. március 9-én Veszprémben megrendezett VIII. Országos Énekkari Versenyen a Richter János Vegyeskar 2. helyezést ért el. Vezényelt Molnár Gabriella, zongorán közreműködött Orvos Krisztina.


Szép Magyar Beszéd


A 2013. március 6-án megrendezett Szép Magyar Beszéd megyei döntőjén Gál Júlia 2. helyezést ért el, ezzel bejutott az országos döntőbe. Felkészítő tanára Tóth Csaba volt.


FEMUS Nemzetközi Fesztivál és Klarinétverseny


A 2013. február 22. és 24.  között  a Szabadkán megrendezett FEMUS Nemzetközi Fesztivál és Klarinétversenyen Tamics Rita a III. korcsoportban 3., Enyedi Gergely a IV. korcsoportban 2. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Szabó Rajczi Katalin, zongorakísérőjük Yagi Maki volt.


Ismerd meg Finnországot!


2012. december 12-én a Finn Nagykövetség által Győr város középiskolásainak szervezett "Ismerd meg Finnországot!" című versenyen iskolánk 10. osztályos tanulói: Gerály Anna, Nagy Orsolya és Tamics Rita 2. helyezést értek el.


XI. Országos Kürtverseny


A 2012. november 22-24-én a budapesti Weiner Leó Zeneművészeti Szakközépiskolában megrendezett XI. Országos Kürtversenyen Pőcz Ákosiskolánk 10. osztályos tanulója a II. kategóriában 1. díjat nyert. Felkészítő tanára Molnár Gyula, a zongorakísérő  Yagi Maki volt.


XI. Országos Harsona- és Tubaverseny

A 2012. november 16-18-án a Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény által rendezett XI. Országos Harsona- és Tubaversenyen Kiss Tamás, iskolánk 11. évfolyamos tanulója III. helyezést ért el. Felkészítő tanára Avar Antal, a zongorakísérő Molnár Gabriella volt.


2011/2012 tanév


Éneklő Ifjúság Kórustalálkozó


A Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Győri Művészeti Fesztiválközpont által 2012. április 18-án szervezett Éneklő Ifjúság Kórustalálkozón a Richter János Vegyeskar arany minősítést kapott és elnyerte az Év kórusa címet. A kórust Molnár Gabriella vezette


Megyei Nyelvi Verseny

A Pálffy Miklós Szakképző Iskola által 2012. március 3-án rendezett Megyei Nyelvi Versenyen Gonda Kitti 2. helyezést ért el. Felkészítő tanára Markóné Rábai Gizella volt.
 

Gregor József Országos Énekverseny

A 2011. november 18-19-én Székesfehérváron megrendezett Gregor József Országos Énekversenyen Anyalai Réka III. helyezést, Varsányi Péter III. helyezést és a "legszebb kiejtés" különdíját kapta. Felkészítő tanáruk Illés Gabriella, a zongorakísérők Molnár Gabriella és Fenyősy Dorottya voltak."

Verseny Szakgimnázium  
1. VIII. Ferenczy György Zongoraverseny Baross Ádám 5.kcs 3 díj
(2. díjat nem adtak ki)
F: Németh G. Yagi Maki
nemzetközi
Krápicz Balázs 6.kcs 3.díj
F: dr. Choi Insu
2. V. Országos Gregor József Énekverseny Finszter Eszter 3. díj
különdíj a XX.századi dal előadásáért
F: Bognár Krisztina, Nyári Tamás
Országos
VII. Országos Énekverseny Mórocz Virág 2. hely
F: Baross Loretta
K: Fellegi Melinda
Országos
XV.  Országos Oboa- és Fagottverseny Bejczi Mátyás III. díj
II. díjat a zsűri nem adott ki
F. Szilliné Orlovits Magdolna
Országos
III. Országos Klasszikus Magánénekverseny Takács László korcsoportjában 2. helyezést ért el (első díjat nem adtak ki)
F: Bognár Krisztina
Országos
Finszter Eszter és Visi Ágoston különdíjat kapott
Herkovics Atila különdíjat kapott
F: Baross Loretta
II. Zádor Dezső Nemzetközi Zongoraverseny - Ungvár Baross Ádám I. díj
 megkapta a verseny fődíját
különdíj: meghívás a nizzai "Cote d'Azur" Nemzetközi Zongoraversenyre.
F: Yagi Maki, Némeht Gergely
Nemzetközi
XVI. Országos Zongoraverseny - Békéscsaba Krápicz Balázs I. díj
F: dr.Choi Insu
Országos
41.Debreceni Rézfúvós és Ütős Találkozó és Verseny Komáromi Gergő különdíj
F: Pőcz Balázs
K: Nyári Tamás
 
II.Debreceni Szaxofonverseny Ficsura Martin III. hely
F: Szitás Tamás
K: Kiss-Szabó Viktória
Országos
 LIII. "Szép Magyar Beszéd" Kazinczy verseny Finszter Eszter megyei 1. helyezés, országos Kazinczy-díj
F: Tóth Csaba
Országos
Pálffy megyei nyelvi verseny Nagy Tünde II. helyezés
F. Markóné Rábai Gizella
Megyei
Cséfalvay Anna IV. helyezés
F: Markóné Rábai Gizella
Deák Nyelvi Angol verseny Hujber Anna Luca 1. helyezés     F: Lendvainé Szaló Andrea Megyei
Deák Nyelvi Német verseny Pápai István 1. helyezés                F: Princzinger Mária
Baross Ádám 2. helyezés               F: Princzinger Mária